Otel ekipmanları ile ilgili detaylı bilgi bulabileceğiniz muazzam bilgiye sahip blog sayfamıza hoş geldiniz.

Minibar Modelleri ve Tercih Sebepleri

Minibar modelleri, çoğunlukla oteller tarafından tercih edilmekte olan oda içi ekipmanları arasında yer almaktadır. Her otel, insanlar tarafından tercih edilen ve misafirlerinin otellerine referans olmasını istemekte ve hedeflemektedir. Bunu başarmanın yolu ise müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak olacaktır. Müşterilerin otelden memnun kalmalarını sağlamak için yapılması gereken şeylerden birisi de oda içinde yer alan ekipmanların yüksek kaliteli ve kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde olmasıdır.

Otel Tipi Minibar Modelleri

Sahip olduğu küçük boyutlar sayesinde oda içerisinde büyük alanlar kaplamadan, kullanıcı ihtiyaçlarına cevap veren bu ürünler, otellerin vazgeçilmez ekipmanları arasında başı çekmektedir. Ayrıca otellerin yanı sıra; yurt, hastane, pansiyon, huzur evi, spor salonu gibi farklı alanlarda da aktif şekilde kullanılmakta olan ürünlerdir. Otel tipi minibar modelleri; blok kapılı, cam kapılı ve exclusive olmak üzere üç farklı modelden oluşmaktadır. Enerji tasarrufları, küçük boyuta sahip olmaları, ağırlık bakımından hafif olmaları ve işlevsel iç tasarımları sayesinde oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmaları ile ön plana çıkmaktadırlar. İçlerinde kutu ya da cam içeceklerin sığabileceği boyutta raflar yer almaktadır. Ayrıca tüm ürünler, yüksek kalite standartları gözetilerek üretilmişlerdir.

Portföyde en çok tercih edilmekte olan ürünün blok kapılı modeller olduğunu görmekteyiz. İçerisinde beyaz raflar bulunan bu modeller, işlevsel olmaları ile ön plana çıkmaktadırlar. %100 doğa dostu, C – pentan kullanılan bu modeller, diğer ürünlerde de olduğu gibi -5 dereceye kadar sorunsuz şekilde çalışabilme özelliğine sahiptir.

Diğer bir ürün olan cam kapılı ürünler ise, estetik görüntülerinin daha güzel olması sebebi ile biraz daha seçkin odalarda tercih edilmektedirler. Otomatik soğutma ve termostat sistemlerini görebileceğiniz bu modeller, cam kapaktan oluşmaları sebebi ile kapak üzerinde raf bulundurmamaktadır.

Portföyde yer alan son ürün ise exclusive modeller, 40 litrelik iç hacmi ile karışımıza çıkmakta. Bu ürünler, lüks görünümleri sebebi ile genellikle suit ya da lüks dizaynlı odalarda tercih edilmektedir. Aborsiyon soğutma sisteminin bulunduğu bu modeller, ayrıca içerisinde LED aydınlatmalara da yer vermektedir.

 

Neden Minibar Ürünler Tercih Edilmeli?

Otellerin minibar ürünlerini tercih etmesi için, birçok açıdan ergonomik bir yapıya sahip olmaları, bu ihtiyacı arttırmaktadır. Gerek ağırlıkları gerekse ihtiyaç duydukları saklama alanı gibi birçok özelliğinden dolayı oteller için oldukça avantajlı birer seçenek durumundadırlar. Enerji tüketimlerinin oldukça makul seviyelerde olması, kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilecek iç hacimlere sahip olmaları başlıca tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Tüm bunlara ek olarak, otel odaları ya da pansiyonlar gibi yerlerde ihtiyaç duyulan bu ürünler oldukça uygun fiyatlara sahiptir.

Otel odalarında kullanıcılar, rahatlığın yanı sıra şıklık ve estetiğe de oldukça önem vermektedirler. Bu yüzden, oteldeki misafirleri daha memnun etmenin yollarından birisi de dekor açısından güçlü odalar oluşturmak olarak değerlendirilebilir. Siyah ya da beyaz gibi farklı renk seçeneklerinin yer aldığı portföy içerisinden dilediğiniz ürünleri seçerek, odalara daha hoş bir görünüm kazandırabilir, bu ürünleri dekorasyon açısından tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Kısacası bu modeller, hem fonksiyon hem de dekor açısından oldukça güçlü ve otel odalarına uygun oldukları için bu alanlarda tercih edilmelidir.

Otellerde Pratik Ve Kullanışlı Oda Ekipmanları

Oda ekipmanları, oteller zaman zaman önemli ziyaret alanları olarak görev yapmaktadır. Bu noktada otel sahiplerinin müşterileri memnun etmesi adına ilk önem taşıyan unsur oda içi ekipmanlar olarak kabul edilir. Odada bulunan ekipmanlar, ziyaretçilerin hayatını kolaylaştıracak nitelikler taşımak zorundadır. Hayatı kolaylaştıran oda içi düzen, ziyaretçilerin iş ya da tatil gezilerinde oteli uğrak haline getirir.

Devamını Oku

Şıklığı Ve Kalitesi İle Göz Kamaştıran Otel Tekstili

Bir otelde en çok dikkat edilen unsurlardan biri otel tekstil ürünleridir. Konuklar her zaman ev konforunda bir ortam, temiz ve kaliteli otel tekstili ürünleri ister. Birbirinden kaliteli ve kullanışlı otel tekstil ürünleri sunan firmamız, konukların beğenisini kazanan ürünlerle tercih ediliyor.

Devamını Oku

Otel Tipi Saç Kurutma Modelleri ve Özellikleri

Otel tipi saç kurutma modelleri ve özellikleri : Konaklama hizmeti veren işletmelerin banyolarında olmazsa olmaz ekipmanlardan bir tanesi de saç kurutma makineleridir. Müşterilerin banyoya girdiklerinde ilk dikkat ettikleri husus budur. İşletmenizin kalitesini gösterecek, müşteri memnuniyetini sağlayacak ürünlerimiz ile sizler için özel olarak üretiliyorlar. Otel, motel ve pansiyonların olmazsa olmazı ürünümüzü detaylı olarak sizlere tüm modelleri tanıtmak istiyoruz.

Devamını Oku

Otel Tipi Kasa Çeşitleri Nelerdir?

Otel tipi kasa çeşitleri; otel, pansiyon, motel gibi konaklama yerlerinde, müşterilerin özel ve değerli eşyalarının güvenliği çok önemlidir. Değerli eşyalarınızın korunması için otel kasası bulunsa da, anlık lazım olacak laptop, takılar ve cüzdanların güvenliği için odanızda güvenlik sisteminin olması şarttır. Otellerde mutlaka bulunması geren ürünlerin en başında otel kasaları gelmektedir.

Devamını Oku

Otellerde Hayatı Kolaylaştıran Otel Ekipmanları

Otel ekipmanları : Bir otel, misafirlerini ne şekilde ağırlarsa o derece akılda kalıcı olmaktadır. Eğer oteller bu konuda yeterli teknik ekipmana sahip olur ve gerekli hassasiyeti gösterirse müşterilerinin olumlu yorumlarını almaktadır.

Devamını Oku