Otel Terliğinin Özellikleri ve Çeşitleri

Otel terliğinin özellikleri ve çeşitleri nelerdir, hangi alanlarda kullanılır gibi konularda sizleri bilgilendireceğiz, yazımızı mutlaka okuyunuz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan oteller, küçük ayrıntılara önem verirler. Odalarda küçük dokunuşlarla müşterilerinin ilgisini kazanırlar. Havlu, sabun, otel terliği ve içecek çeşitleri müşterilerin hoşuna gitmektedir.

 Otel Odalarında Terlik Kullanımının Önemi

 

Otellerde her çeşit insan konaklamaktadır. Bu nedenle hijyen çok önemlidir. Havlu ve otel terliği ortak kullanım eşyalarından olduğu için her yeni müşteride değiştirilmesi gerekir. Özellikle terlikler daha fazla önem arz etmektedir. Mantar gibi ayak hastalıkları çabuk yayıldıkları için hasta ayağın giydiği terliği bir başkası giydiğinde ona da bulaşmaktadır.

 

FİYAT VE DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.

Otel Terliğinin Özellikleri

 

1- Tek kullanımlıktırlar; Otel terlikleri “kullan at” modeli ile üretilirler. Odada her misafir değiştiğinde jelatin içinde yeni terlikler odaya konur.

 

 2- Suya dayanıksızdırlar; Terlikler, plastikten veya deriden üretilmezler. Tek kullanımlık oldukları için kumaş, havlu ve süngerden imal edilirler. Suyla temas ettiğinde deforme olurlar. Banyo sonrası ayağı kurulamak, odada ıslak ayakla gezilmemesi ve odada çıplak ayakla gezmek istemeyenler için üretilmişlerdir.

 

3- Yumuşak taban, pamuksu özelliği ve ayağı sarması ile giyenlere rahatlık ve konfor sağlarlar.

 

4- Renk olarak beyazdırlar. İsteğe göre terliğin üstüne otelin logosu renkli olarak işlenmektedir.

 

 5- Yazlık ve kışlık modelleri mevcuttur. Önü açık ve kapalı modelleri mevsimlere göre tercih ediliyor.

 

 Otel Terliklerinin Çeşitleri

 

Oteller, kalitelerine ve maliyetlerine bağlı olarak terlikler çeşitlerinden seçim yapıyorlar. Süngerli Tela Terlik; Otel terliklerinin içinde en basit ve ucuz modelidir. Konaklama sağlayan birçok işletmede bu terlikleri görmek mümkündür. Taban 2 milimetre süngerden, terliğin üst kısmı ise ince kumaştan üretilmiştir. Terlik tela ile desteklenerek sağlam bir görünüş verilmiştir.

 

 Tek Kat Havlu Terlik; Taban ve üst kısımda 2 milimetre sünger kullanılmıştır. Havlu ile sarılarak ayağa yumuşak ve pamuksu his verirler. Islaklığı emmesi daha yüksektir.

 

 Çift Kat Havlu Terlik; Tabanda 2 milimetre, üst de ise 4 milimetre sünger kullanılmıştır. Üst Süngeri kaplamada 160 gram, alt süngeri kaplamada 70 gram havlu kullanılmıştır. Ayağı sarması, yumuşaklık hissi ve rahatlığı müşterileri oldukça memnun etmektedir. Kış mevsiminde kullanılıyor. Lüks işletmelerin tercih ettiği modellerdendir. Üzerine işletme logosu ve özel motifler de işlenebiliyor.

 

 Önü Açık Havlu Terlik; Çift kat havlu terliğin yazlık modelidir. Özellikleri tamamen aynıdır. Sadece önü açıktır.

 

 Kaymaz Taban Terlik; Özellikleri çift kat havlu terlikle tamamen aynıdır. Sadece terliğin altına kaymaz taban eklenmiştir. Genellikle lüks işletmelerin tercih ettiği modeldir. Banyoda kayma ve yaralanmaları önlemek açısından üretilmişlerdir.

İnstagram sayfamız: instagram.com/lifetechminibarcom bizi mutlaka takip edin.